13 W kategorii  Fit & Food/ You Tube

Dlaczego pokochałam imbir? Zalety i zastosowanie.

Dzielę się z Wami moją wielką miłością! Jest to imbir, który co prawda nie zachwyca wyglądem, ale przecież liczy się wnętrze, prawda? ;)

IMG_9673_Fotor

Właściwości

 • Silnie rozgrzewające
 • Przeciwzapalne i przeciwreumatoidalne
 • Oczyszcza wątrobę z toksyn
 • Łagodzi skurcze menstruacyjne
 • Przyśpiesza metabolizm wprowadzając go na poprawy poziom i regulując procesy trawienia
 • Usuwa nadmiar wody z organizmu
 • Wspomaga koncentrację i pamięć dzięki zwiększeniu ukrwienia mózgu
 • Poprawia krążenie krwi, zapobiega zakrzepom
 • Zmniejsza wchłanianie cholesterolu
 • Zapobiega wzdęciom, dolegliwościom żołądkowym. Warto go pić po ciężkostrawnym posiłku

 

Jak przygotować?

 

W formie naparu:

– zalać obrany i pokojony imbir wrzątkiem i parzyć przez około 20 minut

– gotować obrany i pokrojony imbir przez około 20 minut

Imbir po zaparzeniu możecie schłodzić.

Wskazówka nr 1

Zalany wrzątkiem imbir możecie zaparzyć ponownie. Nie polecam zalewania jednego imbiru trzeci raz, wówczas pijemy już prawie wodę.

Wskazówka nr 2

Do imbiru warto dodać pomarańczę, zniweluje nieco cierpki smak naparu.

Do schłodzonego napoju imbirowego polecam dodanie limonki.

 

 

W formie sałatki:

– dodana do surówki z jabłka i marchewki

 

W formie kompotu:

– 5-6 plastrów imbiru na np. 2 jabłka

 

Dodatkowe wskazówki

 • Nie słodźcie imbiru! Cukier zabije większość jego właściwości
 • Kandyzowany imbir dostępny na rynku posiada jedynie walory smakowe
 • Aromatyzowane piwa czy herbaty nie posiadają nawet połowy właściwości świeżego imbiru
 • Sproszkowany lub tabletkowany imbir w ostateczności można przyjmować jednak jego właściwości również są o wiele mniejsze niż świeżego!

 

 

Imbir popijam sobie od kilku długich tygodni i mam nadzieję, że zachęciłam kogoś Was chociaż do spróbowania tej przyprawy :) Dajcie znać, czy już próbowaliście! 

 

Możesz także polubić

Privacy Preference Center

Google Analytics

Dzięki możliwości gromadzenia tych informacji mogę przeanalizować, które z tworzonych treści cieszą się największym zainteresowaniem i jakiego rodzaju materiałów przygotowywać w przyszłości więcej. Zdobywam również informacje na temat statystycznego profilu Czytelnika. Dane te w formie zbiorczego raportu generowanego przez Google Analytics są udostępniane podmiotom zainteresowanym nawiązaniem współpracy komercyjnej na blogu. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Gromadzenie informacji na temat aktywności użytkownika w postaci czasu przebywania na stronie, ilości odwiedzonych podstron, adresów URL odwiedzonych podstron. Dane gromadzone są z zapisaniem informacji o rodzaju używanego urządzenia, przeglądarce internetowej, lokalizacji w postaci kraju i miasta oraz dostawcy Internetu.

Facebook Pixel

Pixel Facebooka w momencie przeglądania stron internetowych w czasie zalogowania na swój profil w serwisie Facebook gromadzi informacje, o tym, jakie kategorie stron, produktów, tematyczne interesują daną osobę. Następnie dane te wykorzystywane są do tworzenia grup odbiorców zainteresowanych konkretną tematyką. Grupy odbiorców widnieją w systemie do tworzenia reklam wyświetlających się w serwisie Facebook. Reklamodawcy mogą wykorzystać określoną grupę odbiorców kierując do nich spersonalizowane reklamy. Serwis Facebook nie udostępnia konkretnych danych pojedynczych osób reklamodawcom. Dane udostępniane są jedynie jako informacje o konkretnej grupie dokonującej określonych aktywności. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Piksel Facebooka zapisujące informacje na temat aktywności na stronach internetowych osoby zalogowanej na tej samej przeglądarce do serwisu Facebook.

Pliki cookies

Śledzenie późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi.
Zbieranie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu. Dane na temat tych aktywności są gromadzone bez wykorzystywania adresu email oraz bez połączenia z profilami w serwisach społecznościowych.

Gromadzenie plików cookies umożliwiających śledzenie aktywności użytkownika, który kliknął w udostępniony na stronie link afiliacyjny., w postaci śledzenia późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi. Śledzenie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu.