25 W kategorii  Fit & Food

Ekspresowy przepis na pyszną ucztę – placuszki bananowo kokosowe

O tym jak niezwykle istotne są śniadania rozpisywałam się już tutaj. Przygotowałam również osobisty ranking 10 najlepszych śniadań.

Wśród moich propozycji znaleźli się bohaterzy dzisiejszego wpisu, czyli placuszki bananowo kokosowe! :)

 

placuszkilogo

 

Podstawa przepisu pochodzi z książki „Pyszne 25”, ‚Placuszki bananowe’.

Wprowadziłam do niego kilka modyfikacji, takich jak:

 • cukier trzcinowy nierafinowany zamiast białego czy brązowego,
 • dodanie wiórków kokosowych do masy placuszkowej dzięki czemu mamy placuszki bananowo kokosowe, a nie same tylko bananowe ;)
 • więcej mleka,
 • soda oczyszczona zamiast proszku do pieczenia,
 • sos z samej gorzkiej czekolady bez dodatku śmietanki.

Dzięki tym zmianom placuszki przybrały zdrowsze oblicze, a absolutnie niczego im nie brakuje! ;)

Szczegóły przepisu znajdziecie poniżej:

 • 300 g mąki
 • 200 g mleka
 • 2 jaja
 • 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
 • 50 g nierafinowanego cukru trzcinowego
 • 3 banany (najlepiej wybierzcie już takie dojrzałe)
 • 3 łyżki wiórków kokosowych + do posypania placków
 • odrobina oleju/oliwy/jakiegokolwiek tłuszczu, na których będziemy smażyć placki

Przygotowanie masy z tych składników jest banalnie proste. Najpierw rozgniatamy widelcem banany, następnie dodajemy całą resztę składników i miksujemy aż do uzyskania jednolitej masy.

 

Masa będzie dosyć gęsta, wystarczy jedna czubato nabrana jej łyżka, aby powstał nam jeden placuszek :)

placuszkipatelnialogo

 

Czekoladę roztopiłam w kąpieli wodnej. Nie dodawałam masła ani śmietanki. Efekt przepyszny! :)

 

IMG_5900_Fotor

 

Czy Wy też zawsze modyfikujecie przepisy z książek lub wyszperane w Internecie? U mnie stało się to już stało się to już niemal obowiązkowym punktem przygotowywania wszelkich pyszności ;)

 

 

Możesz także polubić

Privacy Preference Center

Google Analytics

Dzięki możliwości gromadzenia tych informacji mogę przeanalizować, które z tworzonych treści cieszą się największym zainteresowaniem i jakiego rodzaju materiałów przygotowywać w przyszłości więcej. Zdobywam również informacje na temat statystycznego profilu Czytelnika. Dane te w formie zbiorczego raportu generowanego przez Google Analytics są udostępniane podmiotom zainteresowanym nawiązaniem współpracy komercyjnej na blogu. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Gromadzenie informacji na temat aktywności użytkownika w postaci czasu przebywania na stronie, ilości odwiedzonych podstron, adresów URL odwiedzonych podstron. Dane gromadzone są z zapisaniem informacji o rodzaju używanego urządzenia, przeglądarce internetowej, lokalizacji w postaci kraju i miasta oraz dostawcy Internetu.

Facebook Pixel

Pixel Facebooka w momencie przeglądania stron internetowych w czasie zalogowania na swój profil w serwisie Facebook gromadzi informacje, o tym, jakie kategorie stron, produktów, tematyczne interesują daną osobę. Następnie dane te wykorzystywane są do tworzenia grup odbiorców zainteresowanych konkretną tematyką. Grupy odbiorców widnieją w systemie do tworzenia reklam wyświetlających się w serwisie Facebook. Reklamodawcy mogą wykorzystać określoną grupę odbiorców kierując do nich spersonalizowane reklamy. Serwis Facebook nie udostępnia konkretnych danych pojedynczych osób reklamodawcom. Dane udostępniane są jedynie jako informacje o konkretnej grupie dokonującej określonych aktywności. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Piksel Facebooka zapisujące informacje na temat aktywności na stronach internetowych osoby zalogowanej na tej samej przeglądarce do serwisu Facebook.

Pliki cookies

Śledzenie późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi.
Zbieranie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu. Dane na temat tych aktywności są gromadzone bez wykorzystywania adresu email oraz bez połączenia z profilami w serwisach społecznościowych.

Gromadzenie plików cookies umożliwiających śledzenie aktywności użytkownika, który kliknął w udostępniony na stronie link afiliacyjny., w postaci śledzenia późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi. Śledzenie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu.