8 W kategorii  Motywacyjny poniedziałek/ Rozwój Osobisty

Nie skupiaj się wyłącznie na sobie!

Dzisiaj motywujemy się do wyjścia poza krąg zainteresowania tylko własną osobą!

Bo warto. Bo poznawanie innych jest fajne, bo poznając innych ludzi, z ich doświadczeniami i poglądami, coraz lepiej poznajecie siebie!

 

Wszystkie wpisy z serii Motywacyjny poniedziałek znajdziecie tutaj.

ludziektorzymyslatylkoosobie

 

Bądź dobrym słuchaczem. Zachęcaj drugą osobę do mówienia o sobie, poznaj ją. Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na sobie i swoich problemach.

Interesując się innymi zachęcasz do interakcji. Skupiając się wyłącznie na sobie nie przyciągniesz do siebie nigdy ani innych ludzi ani dobrej energii.

Nigdy też nie rozwiniesz się niezależnie od tego, jak dużo czasu poświęcałbyś na samorozwój.

 
 
Jakie są Wasze doświadczenia z w kontaktach z innymi osobami? Jesteście dobrymi, aktywnymi słuchaczami czy dopiero się tego uczycie?

A może borykacie się z problemem braku zainteresowania Waszymi sprawami w otoczeniu, w którym przebywacie?
 

Możesz także polubić

 • Do mnie zawsze dziewczyny w klasie miały pretensje, że więcej słucham niż sama mówię. Stwierdziły, że na pewno obgaduje je później za plecami! :D Teraz na szczęście spotykam ludzi, z którymi mam o czym rozmawiać i którzy nie robią problemu, że nie zawsze dużo mówię :)

  • Nie zawsze potok słów jest najlepszy, a czasem jest wręcz zbędny. Szkoda, że koleżanki Cię nie doceniły! Znaleźć dobrego słuchacza to spore wyzwanie ;)

 • Generalnie należę do grupy świetnych słuchaczy. Bardzo mało mówię o sobie (od tego mam bloga ^.^), a wolę słuchać i ewentualnie pomóc (chociaż zwykle wystarcza wysłuchanie).

  • Rzeczywiście, zazwyczaj jest tak, że drugiej osobie wystarczy gdy poświęci się jej uwagę. Szkoda, że tak niewielu osobom się chcę ten niesamowity czyn wykonać ;)

 • Osoba, która w dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu i nadmiaru informacji napływających ze wszystkich stron naprawdę wysłucha, to prawdziwy skarb :) sama raczej mało mówię, ale myślę że jestem (lub staram się być) dobrym słuchaczem.

  • Trochę ciężko się wyciszyć i wsłuchać w to, co najważniejsze, czyli chociażby drugą osobę. To fakt. Jednak warto chociaż próbować. Żadna ilość programów telewizyjnych i wiadomości nie zastąpi wartościowych relacji międzyludzkim!
   Na pewno znajomi doceniają Twoją umiejętność :)

 • Niestety mam tak, że wśród bliskich mi osób bardzo dużo lubię mówić o sobie, dopiero przy osobach, które poznaję jestem trochę wycofana i wolę poznać ich i siedzę cicho ;)

  • Dlaczego niestety? To nic złego dzielić się z bliskimi swoim życiem. Wystarczy tylko dodać do tego zainteresowanie ich sprawami :) Myślę, że nie jest tak źle z tym u Ciebie ;)