6 W kategorii  Kultura/ Słucham Lubię Polecam

Słucham, lubię, polecam #6 Girl Power!

Dzisiaj wydanie bardzo sfeminizowane. Przedstawiam Wam najciekawsze, świeże na rynku muzycznym kobiece grupy i wokalistki z mojego pokolenia!

Klimatem bardzo wpisują się w serial „Girls”, o którym pisałam Wam tutaj, i występujące w nim bohaterki.

 

2SLP6
 

Jestem wszystkimi Dziewczynami, które zaraz poznacie, zachwycona! Wszystkie śpiewają teksty, które same piszą i każdy jeden z tych tekstów to małe arcydzieło.

Cieszę się, że właśnie taką kulturę tworzy moje pokolenie! :)

 

Haim

3 siostry, które dopiero zaczynają swoją karierę muzyczną, jesienią zeszłego roku ukazał się ich debiutancki album, a już brzmią jak profesjonalistki!

Uwielbiam ich bardzo niebanalne brzmienie i kojące głosy.

Nie wiem też do końca, jak to możliwe, ale słuchając ich czuję się jakby ta muzyka była bardzo „moja”. Dziewczyny potrafią stworzyć klimat!

 

Warpaint

Kolejny zespół, tym razem prosto z Los Angeles. Dziewczyny grają już nieco dłużej ponieważ od 2004 roku jednak ostatni album jest prawdziwym dla nich przełomem.

Grają indie rocka, nie są to dźwięki które wszystkim przypadną do gustu. Mnie bardzo pociąga ich nie oczywistość.

Polecam Wam puszczenie playlisty i wsłuchanie się w te delikatne dźwięki!

 

Waxahatchee

Waxahatchee to autorka tekstów i wokalistka Katie Crunchfield.

Jej muzyka to coś z pogranicza alternatywy i folku, bywa określana jako indie folk.

Dla mnie najważniejsze jest to, jak cudownie jej głos komponuje się z akompaniamentem gitary!

Emily Kinney

Jeśli skądś Wam się kojarzy ta dziewczyna to bardzo dobrze Wam się kojarzy! Gra Betty w The Walking Dead. Występowała również w Harrym Potterze.

Poza występowaniem w filmach i serialach Emily jest wokalistką i autorką testów.

Głos Emily jest bardzo dziewczęcy i delikatny. Ciekawie współgra z treścią piosenek, które możemy znaleźć na jej płycie.

Ciekawostka: Emily nagrała cover utworu Waxahatchee „Be Good”! Obie piosenki znajdziecie na playlistach, dajcie znać, którą wersję wolicie!

 

Pełna playlista 6 wydania Słucham, Lubię, Polecam:

 

Jak Wam się podoba kobiece wydanie Słucham, Lubię, Polecam?

Dość nieźle wpisują się dzisiejsze playlisty w deszczowo melancholijną pogodę za oknem. Mam nadzieje, że umilą Wam, tak jak mnie, te deszczowe dni!

Dajcie znać, które z dźwięków zawitają u Was na stałe! :)

 

 

Możesz także polubić

Privacy Preference Center

Google Analytics

Dzięki możliwości gromadzenia tych informacji mogę przeanalizować, które z tworzonych treści cieszą się największym zainteresowaniem i jakiego rodzaju materiałów przygotowywać w przyszłości więcej. Zdobywam również informacje na temat statystycznego profilu Czytelnika. Dane te w formie zbiorczego raportu generowanego przez Google Analytics są udostępniane podmiotom zainteresowanym nawiązaniem współpracy komercyjnej na blogu. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Gromadzenie informacji na temat aktywności użytkownika w postaci czasu przebywania na stronie, ilości odwiedzonych podstron, adresów URL odwiedzonych podstron. Dane gromadzone są z zapisaniem informacji o rodzaju używanego urządzenia, przeglądarce internetowej, lokalizacji w postaci kraju i miasta oraz dostawcy Internetu.

Facebook Pixel

Pixel Facebooka w momencie przeglądania stron internetowych w czasie zalogowania na swój profil w serwisie Facebook gromadzi informacje, o tym, jakie kategorie stron, produktów, tematyczne interesują daną osobę. Następnie dane te wykorzystywane są do tworzenia grup odbiorców zainteresowanych konkretną tematyką. Grupy odbiorców widnieją w systemie do tworzenia reklam wyświetlających się w serwisie Facebook. Reklamodawcy mogą wykorzystać określoną grupę odbiorców kierując do nich spersonalizowane reklamy. Serwis Facebook nie udostępnia konkretnych danych pojedynczych osób reklamodawcom. Dane udostępniane są jedynie jako informacje o konkretnej grupie dokonującej określonych aktywności. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Piksel Facebooka zapisujące informacje na temat aktywności na stronach internetowych osoby zalogowanej na tej samej przeglądarce do serwisu Facebook.

Pliki cookies

Śledzenie późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi.
Zbieranie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu. Dane na temat tych aktywności są gromadzone bez wykorzystywania adresu email oraz bez połączenia z profilami w serwisach społecznościowych.

Gromadzenie plików cookies umożliwiających śledzenie aktywności użytkownika, który kliknął w udostępniony na stronie link afiliacyjny., w postaci śledzenia późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi. Śledzenie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu.