16 W kategorii  Lifestyle

Po Godzinach #4 Życie drzew, 25 książek, Dziennik Bliskości, odświeżanie bloga.

Nazbierało się trochę aktualizacji po godzinach stąd tytuł dzisiejszego wpisu nie ma końca!

Cieszę się, że rozpoczęłam tą serię, bo jak się okazuje wiele może się w niej pojawić elementów, które w innych okolicznościach pewnie zupełnie nie znalazłyby dla siebie miejsca ;)

Zapraszam!

 

 

Sekretne Życie Drzew

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że książka o naturze i życiu drzew będzie potrafiła mnie tak wciągnąć.

Szczególnie biorąc pod uwagę fakt mojej wielkiej niechęci do „Pustyni i w puszczy” spowodowanej niekończącymi się opisami przyrody… No ale jednak my dzisiaj nie o tym ;)

 

sekretnezyciedrzew

 

„Sekretne życie drzew” to książka o drzewach, o ich metodach komunikacji, walce o przetrwanie i współpracy. Brzmi dość absurdalnie, bo przecież mówimy o drzewach więc jaka niby „komunikacja”?!

Ano właśnie, okazuje się, że jest jej cały ogrom!

Książka niezwykle uwrażliwiająca na naturę i sprowadzająca nas trochę na właściwe tory traktowania przyrody – z szacunkiem i podziwem.

Polecam na leniwe poranki i długie wieczory!

 

Dziennik Bliskości

Zobaczyłam tą inicjatywę w polecajkach weekendownikowych u Kasi Worqshop.pl i się zakochałam!

Wspaniała idea, która mam nadzieję, że zostanie wprowadzona w życie.

Dziennik Bliskości ma pozwolić na pielęgnowanie dobrych relacji między rodzicami a dziećmi zapewniając pomysły na zabawę, wspólne tworzenie wspomnień, a także zachęcając do rozmowy na ważne tematy.

 

12354_project-5724a94fcacbc21ddd5884f9033b876e

 

Pomysł jest wspaniały, wykonanie jeszcze piękniejsze – zachęcam Was do zerknięcia i wsparcia dziewczyn Dziennik Bliskości tworzący! :)

 

Wielka Wymiana Książek

W tym roku zostałam współorganizatorką akcji Wielkiej Wymiany Książek stworzonej przez Magdę z bloga Save The Magic Moments. 

Jest to akcja, dzięki której możecie pozbyć się zalegających na Waszych półkach, dawno już przeczytanych książek wymieniając je na nowe dla Was tytuły!

 

WWK-PlakatDuzy

 

Sama przygotowałam aż 25 książek na wymianę i jestem ogromnie duma z tego wyniku, bo to oznacza, że coraz łatwiej jest mi się przeczytanych lub niechcianych książek pozbywać. Uwierzcie mi, mam z tym niemały problem ;)!

Szczegóły akcji znajdziecie TUTAJ, a jej start już w najbliższą sobotę! Wymieniamy się do 1 maja – to niezależnie od tego, czy blogujecie, vlogujecie czy nie macie jeszcze swojego miejsca w sieci.

Zachęcam do poznania szczegółów!

 

Odświeżanie bloga

W najbliższym czasie, stopniowo i krok po kroku, wiosenne odświeżenie przejdzie mój blog oraz udostępniane na nim materiały.

Wszystko to, co do tej pory dla Was przygotowałam zyska nową oprawę graficzną, w dużym stopniu za sprawą wsparcia w obszarze tworzenia grafik, które zyskałam w postaci mojej Czytelniczki – Asi.

Cieszę się bardzo na tą współpracę, bo, nie ukrywajmy, na nadmiar czasu obecnie nie narzekam, a pomysłów zamiast maleć, to jest coraz więcej. Dodatkowa para rąk będzie więc czymś idealnym w takiej sytuacji! :)

 

checklistaprzedpublikacjapostublogowego-1

 

Pracuję również nad nowymi materiałami, które mają na celu wspieranie Was w szeroko pojętym rozwoju osobistym oraz organizacji i rozwoju Waszych biznesów online.

Będą to materiały, które możecie wykorzystać w swoich codziennych organizerach, planerach czy bullet journalach.

Nie mogę się już doczekać! Zarówno odświeżonych, jak i tych całkiem nowych materiałów.

Mam nadzieję, że będą dla Was solidnym wsparciem! :)

 

 

Tyle u mnie po godzinach, a co u Was w sercu gra tej wiosny? :)

Mam nadzieję, że do zobaczenia na Wielkiej Wymianie Książek! 

 

 

Możesz także polubić

 • Mój mąż kocha las, Ja trochę mniej bo jestem alergikiem a mieszkamy tuż pod lasem :) Tą książką obdarowałam Go na urodziny, jest zachwycony, ja mam ją jeszcze w poczekalni. Ostatnio dużo czytam, to w sumie jedna z niewielu rzeczy „dla siebie” które można robić przy małym dziecku. Na nowo polubiłam Kindle, jest najwygodniejszy przy KP. A jeżeli chodzi o blogowanie, kreatywność, pracę to często takie siedzenie z maluszkiem i dosłowne patrzenie w ściany służy przemyśleniom, nowym pomysłom, analizie celów. To chwile, na które nie było często czasu w codziennym biegu.

 • Ciekawe co tam ciekawego dla nas szykujesz :). Ja aktualnie słucham „sekretne życie drzew” w innych chwilach i faktycznie te współprace drzew są zadziwiające :). A wymiany nie mogę się już doczekać!:)

 • O, to widzę, że nie ja jedna planuję zmiany na stronie :)

 • Storyland 14

  Świetna akcja z tą wymianą książkową,zaraz zajrzę bo i u
  mnie uzbierałoby się sporo takich książek. Głównie mam je w języku angielskim, ciekawa jestem czy wymiana jest tylko na terenie Polski. Co do książki ‚ Sekretne życie drzew’ to czeka na mnie w kolejce do przeczytania, kocham takie tematy i wiele osób już mi tą książkę rekomendowało. Czekam na nowe zmiany na blogu i pozdrawiam wiosennie.

  • Super, im więcej książek na wymianę tym lepiej! :) Odnośnie kraju to wszystko zależy jak się umówisz z osobą wymieniającą :)

 • No to mnie zaciekawiłaś tym sekretnym życiem drzew! :) I nie mogę się doczekać zmian.

 • Bardzo lubię tego typu posty informacyjne:). O książce na temat życia drzew słyszałam już od paru osób i każdy był nią zachwycony, także coś w tym musi być :). Bardzo jestem ciekawa, jak będzie wyglądał Twój blog po zmianach. A jeśli chodzi o pozbywanie się książek, to tez przez bardzo długi czas miałam z tym problem. Aż w końcu na jesień doszło do takiej sytuacji, że potrzebowałam wolną ścianę, żeby zawiesić na niej kominek. Chęć posiadania kominka okazała się tak wielka, że przemogłam się i wyrzuciłam wielki stary regał, a książki z grubą warstwa kurzu, które z niego zdjęłam porozdawałam. Teraz zamierzam przeczytanych książek pozbywać się na bieżąco :).

  • Cieszę się! :) Ważne, że umiałas ustalić priorytety!
   Na początek zmianę przejdą same materiały udostępniane na blogu – zmiany na samym blogu muszą poczekać. Teraz wszystko się u mnie dzieje bardzo stopniowo ;)

   • Takie stopniowe zmiany są mniej bolesne. Też jestem zwolenniczka małych kroczków :).

 • Sekretne życie drzew… nigdy bym nie pomyślała, że tak bardzo mnie wciągnie, a jednak, czyta się rewelacyjnie. Teraz przymierzam się do Duchowego życia zwierząt. :)
  Akcja wymiany bardzo interesująca, muszę przemyśleć. :)

 • Wiele dobrego słyszałam o tej książce,aż w końcu muszę ją przeczytać :) Mój stosik książek jest już przygotowany :) pozdrawiam ciepło