12 W kategorii  Fit & Food/ Lifestyle

Bananowe pyszności – chlebek bananowy i banan z owocami!

Dostałam ostatnio małego bzika na punkcie bananów! Chlebek bananowy robię regularnie, a sam banan pojawia się w musach, z dodatkiem owoców i pod przeróżnymi postaciami :)

Dzisiaj szybki przepis na chlebek bananowy z dodatkiem owoców i pomysł na banana na szybką przekąskę!

 

Chlebek bananowy z suszonymi owocami i orzechami

 

chlebek-bananowy-z-owocami

 

Składniki:

2-3 bananów

2 jaja

1,5 szklanki mąki

1/3 kostki roztopionego masła (zazwyczaj dodaję mniej, wypróbujcie najlepszą ilość dla siebie)

1 łyżeczka sody oczyszczonej

2 łyżeczki cukru nierafinowanego trzcinowego (sama używam trzcinowego cukru pudru, szybciej rozpuszcza się w takiej masie)

2 garści suszonych owoców z orzechami (w mojej wersji to suszona żurawina, rodzynki i orzechy arachidowe)

 

przepisy-z-bananami

 

Banany rozgniatamy widelcem. W międzyczasie roztapiamy masło.

Do rozgniecionych bananów dodajemy 2 roztrzepane jaja, sodę oczyszczoną, cukier i mąkę. Mieszamy całość widelcem.

Do w miarę gładkiej masy dodajemy roztopione masło, owoce i orzechy.

Mieszamy i gotowe!

Całą masę przelewamy do minimalnie wysmarowanej masłem formy „keksówki” i wstawiamy do piekarnika na około 170 stopni.

 

Czas przygotowania: 15 minut

Czas pieczenia: 35-45 minut

Stopień trudności: Bardzo łatwy

 

Banan na szybką przekąskę

 

banan-z-suszonymi-owocami-masło-orzechowe

 

Składniki:

Banan! ;)

Masło orzechowe

Ulubione suszone owoce i orzechy

 

Czas przygotowania: 15 minut

Stopień trudności: Dziecinnie prosty! :)

 

Jeśli lubicie słodkie przekąski możecie dodatkowo dodać na wyłożone orzechy i owoce odrobinę miodu.

 

Przypominam też przepis na przepyszne bananowo kokosowe placuszki!

Ekspresowy przepis na pyszną ucztę 

 

IMG_5900_Fotor

 

 

Smacznego! ;)

W jakim wydaniu Wy lubicie banany? Podzielcie się najpyszniejszymi pomysłami! :) 

 

 

Możesz także polubić

Privacy Preference Center

Google Analytics

Dzięki możliwości gromadzenia tych informacji mogę przeanalizować, które z tworzonych treści cieszą się największym zainteresowaniem i jakiego rodzaju materiałów przygotowywać w przyszłości więcej. Zdobywam również informacje na temat statystycznego profilu Czytelnika. Dane te w formie zbiorczego raportu generowanego przez Google Analytics są udostępniane podmiotom zainteresowanym nawiązaniem współpracy komercyjnej na blogu. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Gromadzenie informacji na temat aktywności użytkownika w postaci czasu przebywania na stronie, ilości odwiedzonych podstron, adresów URL odwiedzonych podstron. Dane gromadzone są z zapisaniem informacji o rodzaju używanego urządzenia, przeglądarce internetowej, lokalizacji w postaci kraju i miasta oraz dostawcy Internetu.

Facebook Pixel

Pixel Facebooka w momencie przeglądania stron internetowych w czasie zalogowania na swój profil w serwisie Facebook gromadzi informacje, o tym, jakie kategorie stron, produktów, tematyczne interesują daną osobę. Następnie dane te wykorzystywane są do tworzenia grup odbiorców zainteresowanych konkretną tematyką. Grupy odbiorców widnieją w systemie do tworzenia reklam wyświetlających się w serwisie Facebook. Reklamodawcy mogą wykorzystać określoną grupę odbiorców kierując do nich spersonalizowane reklamy. Serwis Facebook nie udostępnia konkretnych danych pojedynczych osób reklamodawcom. Dane udostępniane są jedynie jako informacje o konkretnej grupie dokonującej określonych aktywności. Za bezpieczeństwo przechowywania tych danych odpowiada firmy Google.

Piksel Facebooka zapisujące informacje na temat aktywności na stronach internetowych osoby zalogowanej na tej samej przeglądarce do serwisu Facebook.

Pliki cookies

Śledzenie późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi.
Zbieranie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu. Dane na temat tych aktywności są gromadzone bez wykorzystywania adresu email oraz bez połączenia z profilami w serwisach społecznościowych.

Gromadzenie plików cookies umożliwiających śledzenie aktywności użytkownika, który kliknął w udostępniony na stronie link afiliacyjny., w postaci śledzenia późniejszej aktywności związanej z dokonaniem zakupy danego przedmiotu lub usługi. Śledzenie tych informacji i udostępnianie ich serwisom afiliacyjnym takim jak ceneo.pl oraz program-partnerski.helion.pl umożliwia naliczenie właścicielowi strony prowizji na przekierowanie Użytkownika do dokonania zakupu.