22 W kategorii  Rozwój Osobisty

Jak wprowadzić uważność do swojej codzienności? Dziennik Uważności i Strony Uważności Bullet Journal do pobrania!

Im więcej otwiera się przed nami możliwości, tym większą czujemy potrzebę ich wykorzystania i tym większą ilość czasu spędzamy w pogoni za idealnym „jutrem”,

Jasne, że zachęcam Was do tego, by działać aktywnie po to, by żyć takim życiem, jakie uważacie że będzie dla Was najlepsze!

Nie znaczy to jednak, że ten dzień, który macie dla siebie tu i teraz jest nic nie warty.

Wręcz przeciwnie! To docenianie codzienności, łapanie jej chwil daje w życiu prawdziwą satysfakcję niezależnie od tego, jak wiele sukcesów odniesiecie!

Bez tego zatrzymania się, skupienia i wdzięczności za to, co jest, nie będziecie w stanie docenić siebie i swojego życia. Nawet na fali największego powodzenia.

 

 

Uważność, czyli co?

O uważności napisałam osobny wpis i to właśnie do niego Was teraz odsyłam jeśli chodzi o podstawową wiedzę o uważności.

Poza informacjami o tym, dlaczego uważność jest tak istotna i jak wiele dobrego może wprowadzić w nasze życie, znajdziecie w tym tekście również ćwiczenia do wykonania.

Polecam więc serdecznie – Uważność, czyli jak zacząć żyć własnym życiem?

 

Uważność to nawyk.

Nie ma potrzeby się zbytnio zastanawiać nad tym, jak wprowadzić uważność do swojej codzienność.

Uważność w rozłożeniu na „czynniki pierwsze” to nic innego jak nawyk, jak każdy więc nawyk trzeba ją wypracować w swojej rutynie dzień po dniu.

Jak to zrobić?

Zacznij od małych kroków !

– Przypatrz się swojej drodze do i z pracy. Co jest w niej wyjątkowego, do czego byś tęskniła gdybyś musiała zmienić pracę lub swoją stałą trasę?

– Zwróć uwagę na codzienne wieczorne samotne lub rodzinne chwile (czytanie książki, wypicie ciepłego mleka, gra planszowa) i doceniaj ich powtarzalność!

– Pijąc poranną lub popołudniową kawę skup się na widoku za oknem.

 

Kolejny ruch to dokumentowanie momentów ważnych, tych za które jesteśmy wdzięczni, tych które wydarzyły się dla nas danego dnia i były wyjątkowe.

W tej dokumentacji ważne jest to, aby każdego dnia znalazło się coś na Waszej liście. W myśl idei, że każdy dzień jest wartościowy, nawet ten najcięższy! 

 

Dziennik Uważności i Strony Uważności Bullet Journal do pobrania!

Przygotowałam dla Was narzędzia ułatwiające wprowadzenie codziennego nawyku wyłapywania najważniejszych chwil z danego dnia.

To Dziennik Uważności oraz Strony Uważności.

 

 

Dziennika Uważności możecie korzystać jako z odrębnego zeszytu, w pliku, jaki możecie pobrać macie gotowe karty na 30 dni zapisków.

 

 

Strony Uważności to z kolei narzędzie dla tych z Was, które chciałyby wprowadzić praktykę uważności do swoich codziennych plannerów, bullet journali.

 

 

 

Strony ją w stylu Bullet Journal właśnie, czyli z kropkami w tle :), i nadają się idealnie na wklejenie do swoich planerów!

 

 

 

Jestem ciekawa, czy i jak Wy pielęgnujecie uważność każdego dnia? 

Dajcie też znać, co uważacie o przygotowanych dla Was materiałach! :) 

 

 

 

Możesz także polubić

 • Ewelina

  Naprawdę swietne materiały ? mam problemu z uważnością i skupieniem. Często jestem roztargniona i taka „niedożycia”. Mam nadzieję, że dzięki Twoim ćwiczeniom coś się zmieni, tym bardziej, że to będzie dobry materiał na wspominki ;)
  Jak tylko wrócę z pracy wydrukuję materiały i wepnę do mojego hybrydowego bullet journal ❤ dziękuję!

  • Ewelina
   • Ależ świetnie widzieć go w użyciu! :) Cudownie, niech się świetnie sprawdza! :)

    P.S. Czy to ProjektPlanner? Też do mnie frunie, tylko że różowy ;)

    • Ewelina

     Przez weekend zauważyłam, że podczas spotkań z rodziną, bo byłam u rodziców myślałam „o, za to zdecydowanie jestem wdzięczna, zapisze to wieczorem” ;)

     To macarons z aliexpress w formacie A6 ;) z racji tego, że żadne wkłady w PL do niego nie pasują, przygotowuje sama kartki w kropki i dziurkuję :) I Twoje materiały pięknie się wpasowują pomiędzy moje codzienne zapiski ?

  • Daj proszę znać, jak oceniasz różnicę po kilku dniach? :)

 • Szczerze powiedziawszy nie mam za bardzo czasu zeby robić to codziennie ale staram sie bardzo :))) głównie dzięki Tobie :) :*

 • To bardzo dobry pomysł aby przez każdy dzień iść z uwagą na wszystko co dookoła. Życie składa się z tylu cudownych chwil a przez pogoń XXI wieku nie dostrzegamy ich, tracąc je bezpowrotnie. Dzięki za ten dziennik i strony! Pędze wydrukować i rozpocząć pracę nad moim dniem :) Pozdrawiam

 • Fajny artykuł. Praktykuję, jednak dopiero od czasu, kiedy świadomie staram się o tym pamiętać. To nawyk, tak jak napisałaś, który po prostu trzeba wypracować. I to taki, który bardzo ulepsza nam życie. Polecam!

  • Dokładnie tak – wszystko można w sobie wypracować, „wystarczy” aktywnie w tym kierunku działać! :)

 • W dzisiejszej świecie, gdzie człowiek stara się wyprzedzić czas warte uwagi … Nie obiecują systematyczności ;), ale będę zwracać uwagę.

 • Najlepszymi nauczycielami uważności są dzieci. Zamiast popędzać trzylatka na spacerze, warto zwolnić i spróbować zobaczyć świat jego oczami. Niesamowite przeżycie :) Fajnie, że mówisz o uważności z punktu widzenia dorosłego i dla dorosłych. Dorośli nawet nie wiedzą, ile tracą, może pomożesz się im odnaleźć ;)

  • Oj tak – dzieci są całymi sobą „tu i teraz”. I to jest piękne :)
   Liczę, że jak największej części pomogę się odnaleźć!

 • Uważność to ważny temat. Cieszę się, że coraz częściej o niej mówimy:) W dzisiejszym zabieganym świecie często nie pozwalamy sobie na chwilę oddechu i bycie uważnym na to, co znajduje się wokół nas- w obawie, że coś nas ominie, nie zdążymy wywiązać się z terminu, odkładając dbanie o siebie „tak trochę na później”. Dbanie o siebie, bo przecież tym również jest uważność, prawda? Osobiście staram się systematycznie prowadzić taki dziennik- polecam wszystkim! :)

  • To odkładanie niby na „trochę” później zazwyczaj się nie może się skończyć ;)
   Super, że prowadzisz dziennik – to świetny nawyk! :)

 • Dziś jest tyle rozpraszaczy, które walczą o naszą uwagę, że na prawdę trudno zachować nam uważność. Tu Facebook, Instagram tam telewizja. Nie raz łapię się na tym, że niby bawię się z moim dzieckiem a zerkam na telefon i social media. Swego czasu zrobiłam sobie postanowienie, że na social media przeznaczam określoną ilość czasu w ciągu dnia. Np 30 min wieczorem. I to pomogło zachować równowagę.

  • To genialne postanowienie, świetnie że je wprowadziłaś! :)
   A przy zabawie z dzieckiem szczególnie warto nie przekazywać tego złego wzorca siedzenia z telefonem!

   • Mówi się, że dziecko ogranicza. Pewnie, że trzeba poświęcić mu czas bo żłobek, szkoła czy niania nie wychowają go za nas. Ale dziecko też rozwija. Np. właśnie uczę się jak mądrzej korzystać z social media lub ograniczam swoje zachcianki zakupowe aby nie przekazywać dziecku konsumpcjonistycznych wzorców.

 • Pani Komoda

  Cytat o docenianiu tego co mam jest moim ulubionym i jest na mojej tablicy marzeń! :)

 • angelika

  Czy mogłabym prosić o linka do materiałów do pobrania?;)